LaboratoriumAktualnościOdnośnikiUsługiOdnośnik zewnętrzny Zakład Z6  
Ergonomia: Strona główna> microSzu > microSzu - Metoda układania kart
Autorskie programy komputerowe
ApolinexApolinex
Manekiny 3D w AutoCADzieManekiny 3D w AutoCADzie
AlinksAlinks
Optymalizacja roz- mieszczania obiektówOptymalizacja roz- mieszczania obiektów
AmicroAmicro
Symulacja warunków mikroklimatycznychSymulacja warunków mikroklimatycznych
KLMKLM
KLM - Keystroke-Level ModelKLM - Keystroke-Level Model
microSzumicroSzu
microSzu - Metoda układania kart
SoftInSoftIn
Badanie użyteczności oprogramowaniaBadanie użyteczności oprogramowania

Charakterystyka

microSzu: Badania użyteczności metodą kart Program microSzu jest aplikacją działającą w środowisku przeglądarki internetowej. Pozwala na przeprowadzenie ankietowego badania preferencji rozmieszczenia obiektów na płaszczyźnie

z wykorzystaniem wirtualnej tablicy oraz zestawu kart, symbolizujących poszczególne obiekty. Zarówno liczba pól tablicy, jak i liczba kart mogą być dowolnie konfigurowane. Badanie przebiega w trybie manipulacji bezpośredniej, maksymalnie upodabniając pracę programu do sytuacji, w której badany układałby prawdziwe karty na rzeczywistej tablicy. Interfejs graficzny aplikacji dopasowuje się do rozmiaru okna przeglądarki, na której został uruchomiony, umożliwiając tym samym przeprowadzenie badania w sposób niezależny od rozdzielczości ekranu komputera.

MicroSzu: Interfejs microSzu wymaga do swego uruchomienia przeglądarki internetowej obsługującej standard Document Object Model Level 2; w chwili obecnej wymagania te spełniają jedynie browsery oparte na silniku Gecko (np. Mozilla Firefox, Netscape Browser 8.0). Program nie jest kompatybilny z żadną obecnie dostępną (do 6. włącznie) wersją Internet Explorera.

Zastosowanie

MicroSzu: Wyniki Program umożliwia badanie preferencji rozmieszczenia dowolnych obiektów na płaszczyźnie, takich jak:
  • elementy ekranowe graficznego interfejsu użytkownika,
  • elementy sterownicze i sygnalizacyjne na pulpicie,
  • obiekty pracy (maszyny, urządzenia) w pomieszczeniu.

Może być zastosowany zarówno do badań offline (bez połączenia z internetem), jak i online, z możliwością wysyłania zebranych danych na adres e-mailowy lub zapisywania ich do bazy danych standardu SQL. Wyniki mogą być generowane w formie numerycznej, pozwalającej na ich późniejszą analizę statystyczną lub też w postaci graficznej, w przejrzysty sposób odwzorowującej gęstość wskazań poszczególnych obszarów tablicy dla każdego badanego obiektu.
Laboratorium Ergonomii
 

Laboratorium Ergonomii: Godziny konsultacji i materiały wykładowe
Aktualne godziny konsultacji i materiały wykładowe poszczególnych prowadzących można znaleźć na stronie Katedry Systemów Zarządzania i Rozwoju Organizacji www.ksziro.pwr.edu.pl.
Dodano: 2016-03-11 09:48:46
© 2001-2024 Laboratorium Ergonomii, Marcin Kuliński, Rafal MichalskiOstatnia aktualizacja: 2024-01-12Strona zgodna z HTML 4.0! CSS zgodny ze standardem!